• Spotkanie z pacjentami nt. „Prewencja kardiologiczna – prawidłowe odżywianie i tryb życia w chorobach układu krążenia”

    W dniu 23.10.2014 r. w ramach profilaktycznej akcji „Końskie Zdrówko” zorganizowaliśmy  dla pacjentów spotkanie na temat „Prewencja kardiologiczna – prawidłowe odżywianie i tryb życia w chorobach układu krążenia”. W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu pacjentów oraz Pani mgr Anna Dworak – kierownik naszego laboratorium diagnostycznego omawiając najważniejsze pojęcia dotyczących badań laboratoryjnych w chorobach metabolicznych i kardiologicznych .

    W drugiej części spotkania Pani mgr dietetyki  Aleksandra Błońska przedstawiła prezentację na temat odżywiania w nadciśnieniu, hyperchoresterolu oraz innych chorobach układu krążenia , w sposób ciekawy i obrazowy przedstawione zostały  aspekty właściwej diety dla pacjentów kardiologicznych. Z kolei Pani  mgr fizjoterapii Katarzyna Kiler omawiała aspekty trybu życia profilaktyki kardiologicznej  zwracając uwagę na konieczność zachowania systematycznej aktywność .

    Na zakończenie spotkania Pani mgr Anna Dworak rozdała bezpłatne zaproszenia dla wszystkich pacjentów na badanie cholesterolu i poziomu cukru. Spotkanie było przyjęte z dużym zainteresowaniem.

    Leave a reply →